2. Přítel

27. ledna 2015 v 21:48 | Lyrao |  The night

Krátká kapitolka téhle nové povídky. Doufám že se vám bude líbit.


Rodiče odjeli, konečně. Bratr šel do práce a mě nechal samotnou v bytě, abych se líp zabydlela. Nechal mi tu klíče, kdybych chtěla někam jít, s podmínkou že mu do kuchyně musím dát vzkaz než odejdu, aby věděl, jestli mě nikdo neukradl. Vybaluju si a poslouchám Hollywood undead. Je to skvělá skupina. Až dovybalím, lehnu si na postel a zavřu oči. Po pěti minutách usnu.
..........................................................................................
Malá holka, nevlastně tak malá utíká před staršími kluky. Té holce je tak třináct, klukům patnáct až šestnáct. Možná víc. To dívce bylo jedno. Utíkala ale....najednou zakopla. Než stačila jen vykřiknout, byli u ní kluci a začali jí ochmatávat a dívka....najednou nevěděla co se děje, slyšela křik bolesti a když konečně přišla k sobě, zjistila že kluci okolo ní jsou na zemi a tiše sténají bolestí. Tehdy jim utekla, ale pořád přemýšlela, co se jí stalo.

O pár let později to měla zjistit......
..............................................................................................

Někdo bouchl domovními dveřmi. Kterej debil mě budí? Protáhnu se a vstanu z postele, pořád oblečená. Otevřu dveře a uvidím někoho jiného v chodbě, než je můj bratr. Menší postava, blonďaté krátké vlasy. Je to takový drobný chlapec. Ale bez toho jak je drobný čekám co se bude dít.

"Kdo si a co tu chceš?" Řeknu po chvíli a on se ke mě vylekaně otočí.
"Já tu bydlím s Michaelem. Jsem jeho přítel Leon...." jeho věta vyzní do prázdna. Prohlíží si mě a já jeho. Má modré oči a jak tak koukám, rád nosí spíš barevné oblečení. Prostě něco jako hip hoper. Bráchův přítel jako že....je bratr gay? Hmm to mi musí ještě bratr vysvětlit.
"Ty jsi určitě Andy, Michaelova sestra. Rád tě poznávám." Usměje se, přijde ke mě a podá mi ruku.
"Já tebe taky." Oplatím mu úsměv. Zazvoní mu mobil. Vytáhne ho z kapsy a podívá se na volajícího. Teprve potom to zvedne.
"Ano? Jo jasně já vím. Jo jsem doma. Kdy přijdeš ty? V osm, tak pozdě? Já myslel, že máš mít dneska volno...Jo jasně, zase něco naléhavýho jako vždycky, nemůžeš si ani po dlouhé době pokecat se svojí sestrou. Jo je tady, právě jsme se představili. Zlato..pak se všechno dozvíš jo? Jdi pracovat. Jo taky tě miluju. Ahoj." při posledních slovech se mu v očích objeví láska. Jo takže jsou do sebe zamilovaní...Jak jsem si myslela.
Usměju se. Pak se podívám na hodiny, které jdou vidět z kuchyně. Pět hodin...že bych se šla projít? Tak jo...super. Půjdu se projít.
"Hele já...půjdu na chvíli ven jo? Brzo budu zpátky." Řeknu a on kývne. Vezme v předsíni nákupní tašky a jde do kuchyně.
Já se naopak vydám do svého pokoje pro mobil a kabelku. Obleču se trošku tepleji a jdu ven.
...............................................................................
Malý černý vlk s modrýma očima probíhá lesem, který poznává. Cítí tu vůni a radost. Vánek který pročesává kožich tohoto nádherného vlka. Cítí se tu doma. Na chvíli se zastaví a podívá se na nebe. Otočí se a vrací se zpět, je čas jít zpátky.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama